פיגמנטציה נובעת מסיבות שונות כמו:

 • כתמי גיל (הזדקנות עור גנטית).
 • כתמי שמש.
 • מלזמה (שינויים הורמונאליים, טיפולי פוריות, היריון ושימוש בגלולות מסוימות למניעת היריון).
 • כתמים שנגרמים מטראומה בעור (כוויות, פצעי אקנה, תגובות דלקתיות וטיפולי אקספוליאציה אגרסיביים הכוללים מכשירים מסוגים שונים לטיפול בעור).

היום, בעידן הטכנולוגי יש פתרונות העלמת הפיגמנטציה, ע"י מכשירים טכנולוגים וחומרים המטפלים בכתמי פיגמנטציה על פני העור ומונעים הופעת פיגמנטציה עתידית.

מוצרים לטיפול בבית המועצמים על ידי פרוטוקולי טיפול מקצועיים ואינטנסיביים.

הסרת פיגמנטציה בפנים

מוצרי ההבהרה מתמקדים בהבהרת מרקם העור באופן כללי ולא רק בכתמי פיגמנטציה, עור יבש, חסר ברק ובעל מרקם בלתי אחיד הזקוק להבהרה ולחידוש מידיים יוכל ליהנות ממגוון הטיפולים המקצועיים המוצעים.

עם זאת, מטרתי העיקרית היא הפחתה יעילה של סימני פיגמנטציה מסוגים שונים המופיעים על פני העור.

הסרת פיגמנטציה

טיפול פיגמנטציה בפנים מספק מענה לתופעה של כתמים המופיעים בפנים וגורמים לפגיעה אסתטית, תדמיתית ולעתים גם בריאותית. חשוב לדעת כי הבעיה ניתנת לטיפול ואין חובה להשלים עימה. תחום הרפואה האסתטית והקוסמטית מספק מענה ופתרונות להעלמת או טשטוש כתמי פיגמנטציה וזאת בשיטות וטכניקות טיפול מתקדמות ויעילות. כתמים בעור הפנים נוצרים בשל ריכוז גבוה של פיגמנט בשם מלנין הנובע מחשיפה מרובה לשמש או מסיבות הורמונליות הגורמות לפעילות יתר של התאים האחראים לייצור המלנין. טיפול פיגמנטציה בפנים מהווה פתרון לבעיה וכל זאת ללא כאבים או תופעות לוואי. לפרטים נוספים, פנו אל הקליניקה של ריקי פיקל.

מטרות ויתרונות טיפול פיגמנטציה בפנים

הסיבה המרכזית להופעת כתמי פיגמנטציה בעור הפנים היא הורמונלית. התופעה שכיחה במיוחד בקרב נשים בגיל הפוריות ובזמן ההיריון. טיפול פיגמנטציה בפנים כולל מניעה באמצעות הגנה מפני השמש, שימוש בחומרים המאטים את ייצור פיגמנט המלנין ופירוק הפיגמנט הקיים בטכניקות שונות. הטיפול מבוצע בידי קוסמטיקאית מוסמכת בקליניקה מקצועית ומדובר בהליך יסודי אך בלתי פולשני. שיטת הטיפול מותאמת לסוג ואופי הבעיה. טרם הטיפול, יש לבצע אבחון מדויק, שכן כתמים שונים מטופלים בצורות שונות. הטיפולים הקוסמטיים מתמקדים בהבהרת העור באמצעות מכשור מתקדם ושימוש בהבזקי אור – IPL. בנוסף, נעשה שימוש בחומרים פעילים וחומצות צמחיות בעלות יכולת הבהרה. התכשירים השונים מדכאים ייצור עודף מלנין וחלקם מאפשרים קילוף עדין של העור והסרת הכתמים.

טיפול פיגמנטציה בפנים מתאים למגוון מצבים ומטרות:

 • כתמי שמש
 • כתמי גיל – הזדקנות עור גנטית
 • מלזמה – שינויים הורמונליים
 • כתמים הנוצרים בשל טראומה בעור – פצעי אקנה, כוויות, דלקות וכו'.

טיפולי פיגמנטציה מקצועיים מידי מומחים

הטיפול באמצעות מכשור חדשני ומוצרי הבהרה מספק יתרונות נוספים מלבד הבהרת העור ומתאים גם לטיפול והסרה של עור יבש וחסר ברק, עור בעל מרקם בלתי אחיד הזקוק לחידוש ועוד. ריקי פיקל הינה קוסמטיקאית פרא רפואית בעלת הכשרה וניסיון מקצועיים עשירים. בקליניקה המקצועית, הממוקמת בצפון תל אביב, ניתנים מגוון טיפולים קוסמטיים בהם: טיפולי פיגמנטציה בפנים, טיפולי פוטותרפיה, טיפול בגלי רדיו, מזותרפיה, הסרת שיער ועוד. הטיפולים ניתנים על ידי קוסמטיקאית מנוסה ובעלת מומחיות בטכניקות הטיפול המתקדמות והיעילות ביותר וזאת תוך הקפדה על איכות השירות ויחס אישי לכל מטופל ומטופלת.

 

טיפול פיגמנטציה בפנים

פיגמנטציה היא למעשה ריכוז גבוה מהרגיל של פיגמנט בשם מלנין, נתפשת בחלק מהמקרים כפגם אסתטי. סיבה אחת להצטברות המלנין ולכתם הכהה הבולט שנוצר בפנים ומשפיעה על המראה, היא חשיפה מופרזת לשמש. סיבה נפוצה נוספת היא פשוט תהליך ההתבגרות של העור שלנו. לעיתים גם שינויים הורמונליים מובילים לפיגמנטציה ולחוסר שביעות רצון מהמראה. טיפול פיגמנטציה בפנים מאפשר לטשטש את הכתמים ואפילו להעלים אותם בלא מעט מקרים, ובפרט כשמפקידים את המשימה בידיים מנוסות ומיומנות. ריקי פיקל היא קוסמטיקאית פרא רפואית עם ניסיון מצטבר של יותר מ-30 שנים ואינספור מטופלים ומטופלות ששיפרו את איכות החיים שלהם בזכות הטיפול המקצועי.

השיטות השונות של טיפול פיגמנטציה בפנים

ישנן מספר שיטות של טיפול פיגמנטציה בפנים אשר אפקטיביות ויעילות באמת.

 • פילינג כימי – קילוף שכבת העור החיצונית, זאת המוכתמת, באמצעות סוגים שונים של חומצות מסוג AHA (חומצה אלפא הידרוקסית). חומצות אלו, שהסוגים הנפוצים שלהן הן חומצה לקטית וחומצה סליצילית, ממיסות את החלבון ש"מדביק" את שכבת העור החיצונית לזו שמתחתיה, וכך היא נושרת ומפנה מקום לרקמות חדשות וחלקות שיצמחו במקומה.
 • טיפול IPL – שיטה שמבוססת על הבזקי אור מדויקים באורכי גל משתנים בהתאם לסוג הפיגמנטציה. האנרגיה של קרני האור הורסת את הפיגמנט ובדרך זו מעלימה את הכתמים (לאחר שהמלנין נהרס, מערכת הלימפה מסלקת אותו מהגוף באופן טבעי).
 • גלי רדיו – טיפול שבו האנרגיה של גלי הרדיו מובילה לפגיעה (מבוקרת, כמובן) בשכבת עור עמוקה, ובכך מעודדת את הגוף לייצר רקמות עור חדשות שכמובן אין בהן פיגמנטציה.

טיפול בפיגמנטציה – אבחון מדויק וטיפול מותאם אישית לכל אחד ואחת

על-מנת להגיע לשינוי המרבי בזכות טיפול פיגמנטציה בפנים חשוב לבצע קודם כל אבחון יסודי. לאחר שזוהה סוג הפיגמנטציה, ניתן לבחור את שיטת הטיפול האופטימלית ובאופן כללי לגבש תוכנית פעולה נכונה. ריקי פיקל מבצעת אבחון שכזה על בסיס ניסיון של יותר מ-30 שנה בתחום הקוסמטיקה הפרא רפואית ומתוך מחויבות מלאה לכל לקוח ולקוחה שמבקשים להעלים את הכתמים המיותרים בפנים. כל הטיפולים מתבצעים בעזרת חומרים איכותיים ועם מכשור משוכלל, ובהתאם רמת הבטיחות שלהם מרבית כך שתוכלו לעבור אותם בראש שקט באמת, וליהנות ממראה צעיר יותר, חלק יותר ומרשים יותר.

טיפול בפיגמנטציה בפנים בצורה מקצועית