אקנה היא תופעה שמשפיעה על 80% מהאנשים בתקופת גיל ההתבגרות  ועד ל- 10% מקהל הנשים והגברים המבוגרים יותר.

הסיבות הגורמות להתפרצות פצעי אקנה בדרך כלל קשורות לגיל המטופלים. סוג העור, סגנון החיים ,שינויים הורמונאליים, תרופות, גוף לא מאוזן  ורקע גנטי.

התכשירים לטיפול האקנה מבוססים על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ועל רכיבים עוצמתיים. רכיבים ידועים ויעילים ביותר נבחרו בקפידה ומתפקדים לצד רכיבים פעילים, לא-אגרסיביים ולא-מגרים, על מנת ליצור סינרגיה אופטימלית להשגת תוצאות לאורך זמן.

חשוב ביותר להתאים את החומרים למטופל בצורה אישית עם הכוונה מדוייקת ושמירת הקשר עם המטופל לאורך כל התקופה עד להחלמת האקנה.

התכשירים לטיפול באקנה מורכבים ממוצרים לאיזון בלוטות החלב,הגורמות לפצעים , לאחר האיזון נמגר את התפרצות הפצעים.

לכל מטופל ניתן פרוטוקול אישי, ומפעם לפעם נוריד ונשנה את הפרוטוקול לפי קצב התקדמות הטיפול.המטופל ידווח לנו על מצבו וישלח תמונות וכך נוכל לאבחן במדוייק כל שלב .ןולכן שיתוף פעולה מצד המטופל חשובה לנו .

ככלל, ללא תכשירים אפקטיביים לא נוכל למגר את חיידק האקנה , וללא טיפול מתאים, המטופל יכול להשאר עם צלקות וחטטים בעור הפנים.

בקליניקה אנו לא מוכרים חומרים לצורך מכירה, אלה לצורך ריפוי האקנה !!!!

20-30% מהטיפול באקנה יושג בקליניקה

80-70% מהטיפול יושג ע"י התמדה בשימוש בחומרים בבית

כבר לאחר שלושה שבועות מתחילת הטיפול המשולב (בבית ובקליניקה) ניתן לראות שיפור דרמטי במראה הכללי, בבריאות ובתפקוד העור. הפורמולות העדינות הן פעילות מאוד, מרפאות ומטהרות סוגי אקנה שונים ומונעות את הופעתם של נגעים חדשים על פני העור. הן מחדירות לעור רכיבים אשר מלחחים, מסירים תאים מתים, מחדשים, מגנים ומבהירים (כולל כתמי פיגמנטציה פוסט דלקתיים). התוצאה עור בריא, קורן ומלא חיים המושג ללא תקופת החלמה ממושכת וללא פעולות פולשניות.

הסיבות העיקריות להתפרצות פצעי אקנה:

 • חוסר איזון הורמונאלי.
 • טיפולי פוריות, היריון.
 • גלולות מסוימות למניעת היריון.
 • מתח (הפרשת DHEA מעודדת את פעילות בלוטות החלב).
 • תכשירי קוסמטיקה החוסמים את נקבוביות העור.
 • חשיפה ממושכת לשמש.

טיפול בצלקות אקנה

טיפול בצלקות אקנה נועד להשיב לפניכם את המראה הנעים והאסתטי ואת המרקם העדין והחלק של העור. אחת הבעיות המוכרות והכואבות של גיל ההתבגרות היא אקנה. התופעה נוצרת בשל שינויים הורמונליים ומתבטאת בהופעת פצעים מציקים וכואבים הגורמים למראה לא אסתטי ולירידה בביטחון ובדימוי העצמיים. אקנה הינה דלקת עור הנוצרת בזקיקי השיער ובלוטות החלב ומאפיינת את תקופת ההתבגרות המינית. ההתבטאות של האקנה היא הופעת פצעונים על הפנים. התופעה שכיחה בעיקר בקרב מתבגרים, אך היא עלולה להופיע גם בגילאים מבוגרים יותר. על מנת להתמודד עם הבעיה, יש להקפיד על היגיינה גבוהה, אולם בחלק מהמקרים, גם לאחר טיפול נכון והיעלמות הפצעים, נותרות צלקות. צלקות אקנה מופיעות בעיקר לאחר התפתחות של אקנה ציסטית קשה הפוגעת בשכבות העור העמוקות. מדובר בפגיעה אסתטית ותדמיתית שניתן לפתור אותה באמצעות טיפול בצלקות אקנה בשיטות מתקדמות ובטכניקות יעילות. למידע נוסף, פנו אל הקליניקה של ריקי פיקל.

שיטות טיפול בצלקות אקנה בפנים

אחת השיטות לטיפול בצלקות אקנה הינה באמצעות שימוש בחומצה רטינואית. החומצה המבוססת על ויטמין A משמשת לטיפול חיצוני בבעיית האקנה וכיום הוכחה יעילותה גם להחלקת צלקות ולהעלמתן. הטיפול כולל מריחה חיצונית של התכשיר המעודד ייצור סיבי קולגן ומאיץ נשירה של תאים משכבת העור החיצונית. טיפול קוסמטי יעיל לצלקות אקנה מבוסס על שימוש בחומצה גליקולית ולקטית. מדובר על טיפול פילינג המתבצע בקליניקה מקצועית או מכון קוסמטי ומספק תוצאות טובות במהירות לטווח קצר. במקרים בהם נותרו צלקות אקנה עמוקות במיוחד, ניתן למלאן ולטשטשן באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית. החומצה יוצרת עיבוי מחודש של העור ותהליך של הצערה. אחת השיטות החדשניות ביותר בתחום היא פילינג לייזר. הטיפול מסיר מצורה מבוקרת את השכבה העליונה של העור ומאפשר ייצור מחודש של רקמת החיבור בעור. מדובר על טכניקה איכותית לחידוש העור ולתיקון פגמים, קמטים וצלקות.

טיפול להעלמת צלקות אקנה מידי קוסמטיקאית פרא רפואית בכירה

ריקי פיקל היא קוסמטיקאית פרא רפואית בכירה ומנוסה המציעה מגוון טיפולים אסתטיים וקוסמטיים מקצועיים בקליניקה נעימה וידידותית הממוקמת בצפון תל אביב. בין הטיפולים המוצעים: טיפולי אנטי אייגינג, הסרת שיער, פיגמנטציה וטיפול בצלקות אקנה בשיטות חדשניות ובאמצעות תכשירים יעילים ואיכותיים. הטיפול בצלקות אקנה כולל הן מפגשים בקליניקה והן טיפול ביתי אפקטיבי שישיב לפניכם את המראה הנעים והאסתטי.

טיפול בצלקות בפנים

טיפול בצלקות בפנים נועד לטשטש ולהעלים פגמים בעור היוצרים מפגע אסתטי ופוגעים בדימוי העצמי. צלקות בפנים עלולות להיווצר כתוצאה מכוויות, תאונה, ניתוח, פצעי בגרות וכו'. צלקות בולטות באזור הפנים מהוות מפגע של ממש, אולם כיום, באמצעות טכניקות טיפול חדשניות ויעילות, ניתן לטפל בבעיה ולהגיע לתוצאות איכותיות. למידע נוסף, פנו אל הקליניקה של ריקי פיקל.

שיטות וסוגי טיפול בצלקות בפנים

ישנן כמה שיטות יעילות לטיפול בצלקות בפנים:

 • שימוש בקרם הגנה לפחות פעמיים ביום. יש לעסות את הקרם אל פנים הצלקת, כאשר פעולה זו משפרת את מראה הצלקת.
 • ג'ל סיליקון המסייע לטשטוש צלקות. מומלץ למרוח את התכשיר פעמיים ביום במשך שנה.
 • קרם הבהרה המפחית את הצבע בצלקת. התכשיר מכיל חומרים פעילים התורמים להתחדשות תאי העור.
 • מדבקות סיליקון שניתן להניח על הצלקת לאורך רוב שעות היום וזאת לתקופה של 3 עד 6 חודשים.
 • הזרקת דפומדרול שהינו סטרואיד המפחית נפיחות ואודם.
 • שיוף העור באמצעות לייזר – שיטה חדשנית ויעילה המחליקה את העור באזור הצלקת ומשיבה לו את המרקם והמראה האחיד. מדובר בשיטה המותאמת במיוחד לצלקות בפנים ומספקת תוצאות טובות ואיכותיות.

טיפול בצלקות בפנים מחייב ידע, ניסיון והכשרה מקצועיים מתאימים. חשוב לבצע את הטיפול אך ורק בקליניקה מקצועית ובידי קוסמטיקאית בעלת הכשרה ומומחיות בתחום. כיום, אין צורך להשלים ולחיות עם צלקות בפנים ולחוש כי מדובר בגזרת גורל. אמנם, לתפיסתנו, צלקת אינה ניתנת להעלמה, אולם כיום ישנן שיטות וטכניקות טיפול מתקדמות ויעילות המביאות לטשטוש הצלקת ולעתים אף להעלמתה כליל.

טיפול בצלקות אקנה בפנים עם המומחית בתחום

הקליניקה של ריקי פיקל הממוקמת בצפון תל אביב, מתמחה במתן טיפולים אסתטיים וקוסמטיים מקצועיים וזאת על ידי קוסמטיקאית פרא רפואית בכירה ומנוסה. ריקי פיקל מתמחה בשיטות טיפול בצלקות פנים באמצעות תכשירים ומכשור אפקטיביים. תוצאות הטיפול ישיבו לעור הפנים את המראה האסתטי ואת תחושת הביטחון שכה חסרה למטופל. הטיפולים כוללים שימוש בתכשירים המכילים חומרים פעילים איכותיים ומכשור חדשני. השילוב בין השניים, מספק תוצאות טיפול איכותיות לשיפור מראה ומרקם עור הפנים בצורה משמעותית הניכרת לעין.

איך לטפל בצלקות אקנה?

השאלה איך לטפל בצלקות אקנה מעסיקה רבים ובמיוחד צעירים בגיל ההתבגרות. אקנה היא מחלה השכיחה בעיקר בקרב מתבגרים, אולם גם אנשים מבוגרים יותר סובלים לעתים מהבעיה. צלקות אקנה נוצרות לרוב בשל אקנה ציסטית חמורה והן פוגעות במראה האסתטי ובתחושת הביטחון העצמי. כיום, ישנן שיטות טיפול יעילות להתמודדות על הבעיה וזאת במהירות וללא כאבים. לפרטים נוספים, פנו אל הקליניקה של ריקי פיקל.

איך לטפל בצלקות אקנה ולהשיב לפניכם את המראה האסתטי והחיוך?

פצעי אקנה נוצרים בשל חוסר איזון הורמונלי המביא להפרשה מוגברת מבלוטות החלב ובהמשך גם להיווצרות דלקת. האקנה מופיע בעיקר בפנים שכן מדובר באזור עשיר בבלוטות חלב. 5-10 אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מאקנה גם בגילאים מאוחרים יותר ובמקרים חמורים עלולים להישאר חטטים וצלקות. הטיפול בצלקות אקנה כולל כמה שיטות וטכניקות. בנוסף לפילינג הכימי שהיווה את הטיפול המרכזי עד היום, נכנסו לשימוש טכנולוגיות ייעודיות להעלמת או לכל הפחות לטשטוש צלקות אקנה. השיטות החדשות מבוססות על חימום וקילוף ממוקדים, פשוטים ויעילים המביאים לתוצאה איכותית. הטיפול בחימום מתבצע באמצעות מכשיר גלי רדיו והטיפול בקילוף מתבצע באמצעות מכשיר לייזר. מדובר בטכניקות טיפול המשפרות את איכות חיי המטופל וכל זאת ללא כאב ובזמן החלמה קצר.

שיטות חדשניות ומתקדמות לטיפול יעיל בצלקות אקנה

הטיפול בצלקות אקנה באמצעות גלי רדיו מבוסס על פעולת חימום של האזור מתחת לצלקת וזאת מבלי לפגוע בשכבה החיצונית של העור. החימום הממוקד מעודד ייצור קולגן ומילוי הצלקת. תוצאת הטיפול הינה השטחת ומילוי הצלקת ושיפור מראה ומרקם העור. הטכניקה השנייה מבוססת על קילוף העור וזאת באמצעות קרן לייזר המבצעת פעולת פילינג עדינה של האפידרמיס. שיטה זו מתאימה לטיפול בצלקות עמוקות היוצרות מרקם עור לא אחיד. פעולה משולבת של חימום וקילוף מספקת תוצאה מיטבית וכל זאת בסדרה של 3 עד 6 טיפולים.

הקליניקה של ריקי פיקל הממוקמת בצפון תל אביב, מציעה מגוון רחב של טיפולים אסתטיים וקוסמטיים בשיטות חדשניות ויעילות במיוחד. ריקי פיקל היא קוסמטיקאית פרא רפואית בכירה, מנוסה ובעלת התמחות בטיפול בצלקות אקנה. אם אתם מעוניינים לקבל תשובה לשאלה: איך לטפל בצלקות אקנה? הגעתם למקום הנכון!

טיפול בצלקות אקנה

העלמת צלקות בפנים

צלקות הן למעשה תוצאה של עודף קולגן בעור. הקולגן הוא חלבון שאמצעותו הגוף שלנו בונה רקמות עור, וכאשר הוא נמצא בנקודה מסוימת בכמות מופרזת, התוצאה היא רקמת עור עבה מהרגיל ובולטת מאוד. מצב זה נוצר אחרי פציעות, כוויות, וטראומות אחרות לעור, עקב פצעי אקנה שלא טופלו נכון, וכן גם אחרי ניתוחים. כשהצלקת נמצאת בפנים, מן הסתם היא בולטת במיוחד לעין, ולכן עלולה לגרום לעוגמת נפש ממשית ולביטחון עצמי ירוד. במקרה כזה כדאי לעבור טיפול שמאפשר העלמת צלקות בפנים, ובמיוחד לעשות זאת אצל קוסמטיקאית מנוסה. ריקי פיקל מציעה מגוון טיפולים להעלמת צלקות, על בסיס ניסיון של יותר מ-30 שנים ובאמצעות חומרים מתקדמים וציוד משוכלל.

באילו מקרים כדאי להגיע לטיפול העלמת צלקות בפנים?

ישנן סוגי צלקות אשר טיפול העלמת צלקות בפנים אפקטיבי להן, אך גם כאלה שלא. כעת נספר לכם אילו צלקות מתאימות לטיפול, ואילו פחות.

 • צלקת קלואידית – צלקת אשר חורגת אל מעבר לגבולות של החתך המקורי. צלקות קלואידיות הן עבות, לא אחידות ולרוב מעוגלות. מאפיין נוסף הוא גוון כהה או אדום בוהק. צלקות מסוג זה מופיעות בעיקר אצל אנשים עם עור יחסית כהה, אבל לא רק.
 • צלקת היפרטרופית – צלקת שלא חורגת מגבולות החתך המקורי. לצלקת מסוג זה שוליים מובהקים, וגם היא אדומה, עבה ואף מוגבהת. בחלק מהמקרים הצלקות ההיפרטרופיות גורמות לגרד ועלולות אף להכאיב. צלקת מסוג זה עלולה להיווצר גם מספר שבועות אחרי הטראומה שגרמה לפציעה המקורית.

ניסיון עשיר ומחויבות מלאה לכל לקוח ולקוחה

הקליניקה המרווחת והמטופחת של ריקי פיקל בצפון תל אביב היא מקום מושלם לעבור בו טיפולי העלמת צלקות בפנים. כשהאווירה נינוחה, המטופלות והמטופלים מרגישים בנוח, ועוד תורמת לשקט הנפשי שלהם הידיעה שהם בידיים מנוסות ומקצועיות מאוד. לריקי פיקל יש ניסיון של 3 עשורים בביצוע מגוון רחב מאוד של טיפולי פנים בכלל, ובפרט טשטוש צלקות. כל טיפול כזה מתבצע רק לאחר אבחון מעמיק של סוג הצלקת ושל כל הפרמטרים הרלוונטיים האחרים, ולאחר שיתוף המטופלים בשקיפות מוחלטת בכל האפשרויות העומדות בפניהם.

 

צלקות אקנה

אקנה היא תופעה נפוצה מאוד, ורוב בני ובנות הנוער סובלים מהפצעונים המטרידים למשך פרק זמן מסוים. כשפצעי הבגרות משאירים צלקות בולטות בפנים, עוגמת הנפש מתעצמת והתוצאה עלולה להיות פגיעה של ממש בדימוי ובביטחון העצמי. הבשורות הטובות הן שיש דרך לטשטש את הצלקות ואפילו להעלים אותן. למעשה, יש יותר מדרך אחת ולכן חשוב להגיע לקוסמטיקאית מיומנת ששולטת בשלל שיטות טיפול בצלקות אקנה – וכך לעבור את התהליך המתאים לכם ביותר. ריקי פיקל מטפלת בצלקות אקנה (ובבעיות עור אחרות) כבר יותר מ-30 שנים ובהתאם רשמה אינספור הצלחות וסייעה לרבים ולרבות ליהנות מהחיים.

שיטות טיפול בצלקות אקנה

ישנן מספר שיטות טיפול בצלקות אקנה, ולכל אחת יתרונות וחסרונות. קוסמטיקאית מומלצת בעלת ניסיון רב שנים תוכל לאבחן את סוג ומצב הצלקות ולהתאים את הטיפול המתאים ביותר עבורכם. כעת נספר על כמה מהשיטות הנפוצות ביותר.

 • חומצה רטינואית – חומר שמבוסס על ויטמין A. החומצה הרטינואית משמשת גם לטיפול בפצעי האקנה, וגם להחלקת צלקות שנשארו אחרי שהפצעים עצמם נעלמו. מנגנון הפעולה הוא הפעלת פיברובלסטים ייעודיים שמייצרים סיבי קולגן ואלסטין וגם חומצה היאלורונית – וכל אלה מעניקים לעור מרקם חדש, חלק ונאה. לאחר טיפול בחומצה רטינואית חשוב מאוד להגן על הפנים מהשמש בעזרת חשיפה מבוקרת ומריחת מקדם הגנה.
 • טיפול בגלי רדיו – האנרגיה הממוקדת של גלי הרדיו גורמת לפגיעה מבוקרת בשכבת הדרמיס (השכבה שמתחת לשכבת העור החיצונית). כתוצאה מפגיעה זו הגוף מייצר יותר אלסטין וקולגן, ואלה כאמור מאפשרים יצירת רקמות עור חדשות וחלקות מטבען.
 • טיפול בלייזר – באופן דומה לטשטוש צלקות אקנה בגלי רדיו, גם טיפול בלייזר מבוסס על פגיעה נקודתית מבוקרת בעומק העור על מנת ליצור רקמות עור חדשות במקום הצלקתיות.
 • פילינג כימי – טיפול שמקלף את שכבת העור העליונה במקום של הצלקת, ובמקומה צומחת רקמה חדשה, חלקה ואחידה.

מיומנות גבוהה וטיפול בטוח לחלוטין

עור הפנים מתאפיין כידוע ברגישות רבה מאוד, ולכן כל טיפול בצלקות אקנה חייב להתבצע במיומנות גבוהה כך שהוא יהיה בטוח לחלוטין. הניסיון הרב של ריקי פיקל – שפועלת כבר למעלה מ-3 עשורים – ותשומת הלב המלאה שהיא מייחסת לכל פרט ופרט, מבטיחים ראש שקט לכל מי שרוצה להיפטר מצלקות האקנה. כל סוגי הטיפולים מתבצעים בקליניקה הנעימה בצפון תל אביב, בעזרת חומרים מתקדמים או מכשור משוכלל, ובהתאם התוצאות מרשימות.

 

צלקות בפנים

כל פגיעה בעור משאירה בו חותם. צלקת היא תוצאה של הניסיון של הגוף לתקן את העור באזור שבו הייתה פגיעה, וזאת בזכות ייצור מוגבר של קולגן ובאמצעותו יצירת רקמת עור חדשה. רקמה זו אמנם סוגרת את החתך ומונעת חדירת מזהמים לגוף, אבל היא מתאפיינת בגוון שונה ביחס לסביבה, מרקם אחר, ובחלק מהמקרים היא גם מוגבהת, ולכן אותה רקמה צלקתית מתבלטת מאוד לעין. כשהצלקת היא בפנים, התוצאה עלולה להיות פגיעה בדימוי העצמי – ובמקרים אלה כדאי לעבור טיפול בצלקות בפנים. המלצה נוספת היא להפקיד את מלאכת טשטוש הצלקת בידיים מנוסות ומיומנות. ריקי פיקל היא קוסמטיקאית פרא רפואית עם יכולות גבוהות בתחום הטיפול בצלקות, וזאת באמצעות מגוון שיטות אפשריות.

על מה חשוב להקפיד במסגרת טיפול בצלקות בפנים?

ישנם כמה דברים שחשוב לדעת כשאתם רוצים לעבור טיפול בצלקות בפנים שלכם.

 • התאמה מלאה לסוג הצלקת – יש מספר סוגים של צלקות וחשוב להתאים את סוג הטיפול לסוג הצלקת: צלקת אקנה (עקב טיפול לא נכון בפצעי בגרות), צלקת בעקבות ניתוח, צלקת קלואידית, צלקת היפרטרופית ועוד.
 • התאמה מלאה לגוון העור – על מנת שהטיפול לא יטשטש את הצלקת אבל ישאיר במקומה סימן בולט אחר, חשוב לקחת בחשבון גם את גוון העור. גווני עור שונים צריכים טיפולים שונים, ולכן חשוב לפנות לאשת מקצוע מיומנת ובעלת ניסיון שתוכל להתאים את הטיפול לגוון העור שלכם.
 • בטיחות – במקביל לתכנון הטיפול האופטימלי מבחינת היקף טשטוש הצלקת, חשוב להקפיד גם על מקסימום בטיחות, ובפרט להשתמש אך ורק בחומרים איכותיים ובמכשירים שקיבלו את כל האישורים הנדרשים.

מגוון שיטות טיפול ותשומת לב מלאה לכל פרט ופרט

טיפול בצלקות בפנים מתבצע באמצעות IPL (הבזקי אור אינטנסיביים), גלי רדיו באורך גל מדויק, חומצה רטינואית וגם דרך פילינג מחומצות שונות וביניהן חומצה לקטית או חומצה סליצילית. ריקי פיקל בוחרת עבור כל מטופל ומטופלת את השיטה המיטבית בהתאם לכל הפרמטרים הרלוונטיים (כאמור סוג הצלקת, גוון העור ועוד), ומיישמת את תוכנית הטיפול הנבחרת באופן מוקפד במיוחד. הטיפולים מתבצעים בקליניקה המאובזרת והמטופחת בצפון תל אביב, באווירה נינוחה ומקצועיות אמיתית. עוד כדאי לציין שהטיפולים אינם פולשניים, תופעות הלוואי בעקבותיהם מועטות ועל כן החזרה לשגרת החיים הרגילה הינה מידית.

 

 

טיפול בפיגמנטציה בפנים בצורה מקצועית